Wszczepienie implantu oraz wskazówki Pozabiegowe

Właściwie przeprowadzone leczenie implantologiczne jest metodą przewidywalną i bezpieczną. Leczenie zakończone sukcesem to średnio 95-98 %. Kilka procent niepowodzeń spowodowane jest sumowaniem się różnych czynników ryzyka.

Należą do nich:

» palenie tytoniu
» zła higiena jamy ustnej
» niedostateczna ilość i/lub jakość kości
» brak współpracy z lekarzem
» cukrzyca
» osteoporoza

Większość pacjentów implantologicznych ( ok. 75%) obarczonych jest co najmniej jednym czynnikiem ryzyka.

Implant wszczepiamy w znieczuleniu miejscowym (takim, jak do leczenia zęba). Szwy usuwa się po 7-10 dniach

Powikłania są rzadkie:

» krwawienie- nagryź zwinięty kawałek jałowej gazy( do kupienia w aptece) przez ok. godzinę, nie zmieniając go. Utrzymuj głowę uniesioną, przyłóż do policzka zimny opatrunek. Jeśli krwawienie nadal się utrzymuje zadzwoń do nas.
» obrzmienie- można je zmniejszyć przez zimne okłady. Dwie pierwsze noce po zabiegu śpij z głową powyżej klatki piersiowej. Odpoczywaj na siedząco, a nie leżąco.
 
Bezpośrednio po zabiegu unikaj prowadzenia samochodu- twoje predyspozycje mogą być ograniczone. Unikaj także gorących napojów, nie pal papierosów. Przez pierwszy tydzień po zabiegu nie wykonuj wysiłku fizycznego. Nie szczotkuj miejsca wszczepu przez 10 dni, nie płucz go przez 8 godzin po zabiegu aby nie sprowokować krwawienia. Płukanie rozpocznij 3 dni po implantacji, płynem zawierającym chlorheksydynę (np. Eludril)- 3 razy dziennie.

Zażywaj antybiotyki i leki przeciwbólowe zgodnie z zaleceniami lekarza.

Zadzwoń do nas koniecznie jeśli:

» kilka dni po zabiegu nie ustępuje drętwienie, ból, obrzęk
» nie ustępuje lub nawraca krwawienie
» występuje inny, niepokojący Cię objaw

Koniecznie przyjdź na wyznaczoną wizytę kontrolną. Najczęściej- co 3 miesiące przez pierwszy rok po zabiegu, potem co 6 miesięcy.